موارد لازم برای بایگانی مناسب

  • ۲۷۰

در این مقاله میپردازیم به موارد درخور و مناسب بایگانی که باید با استاندارد فوق که در ادامه ی مطلب به آن اشاره کردیم رعایت شود تا کار بایگانی به نحو کامل و مورد تایید باشد.

دو متر فضا برای قفسه های ثابت داشته باشد. کف اتاق بایگانی، تحمل 1200 کیلو گرم بار را در هر متر مربع با ارتفاع استاندارد

درمورد کفپوش اتاق بایگانی، برای جلوگیری از برخاستن گرد و خاک، بهتر است از کفپوش قابل شستشوی ضد گرد و غبار مانند سرامیک استفاده شود.

پوشش داخلی و خارجی دیوارهای بایگانی، از مصالح ضد رطوبت ساخته شده و از نظر حرارتی عایق بندی شده باشد. پنجره های دیوارهای خارجی باز شو شود.

بهترین میزان دما برای بایگانی، به طور متوسط 18 تا 20 درجه با رطوبت 50 درصد می باشد.

به منظور جلوگیری از تابش خورشید، بهترین روش چیدمان پروند هها و قفسه ها، پشت به آفتاب و مخالف جهت راهروهای بین قفسه هاست.

حفاظت پرونده ها از گزند حشرات و قارچها، با تنظیم رطوبت و نور ارتباط مستقیم دارد؛ ولی برای مهار جوندگان، مسدود کردن منافذ لوله های آب گرم، ورودی هواسازها و لول ههای زهکشی، از مهم ترین اقداماتی است که عموماً توصیه میشود.

 اصول بایگانی راکد

 اصول و روش های بایگانی اسناد و مدارک چیست ؟

بایگانی چیست ؟

اگر نیاز به مشاوره در این زمینه دارید به این صفحه بروید.

نظرات: (۰) هيچ نظري هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.

چشم انداز

اینجانب زهرا راوند مدیرعامل تعاونی راوند پوشان با اهمیت به بانوان فعال و پرتلاش شهرستانم تصمیم دارم بانوان توانمند و دارای تحصیلات و موفقیت های مختلف را به اجتماع معرفی کنم تا بتوانم نقشی هر چند کوچک در اشتغال آن ها داشته باشم.

نقشه دفتر شرکت