اصول بایگانی راکد

  • ۳۷۳

سوابق و مدارک هر اداره ای در پی انجام وظایفی که داشته اند دریافت و ایجاد می شوند. زمانی که هنوز وظایف آنها تمام نشده است و عمل آنها پایان پیدا نکرده غیر جاری و راکد می شوند.

در واقع باید بدانید آن دسته از مدارکی را که به علت عدم استفاده روزانه از آنها شرایط خاصی دارند را نیمه راکد و یا راکد می نامند. نگهداری کردن از این مدارک به صورت سنتی هزینه زیادی را در بر دارد، ولی زمانی که در سیستم و نرم افزار بایگانی آنها را نگهداری کنید هزینه زیادی نخواهد داشت.

اصول و روش بایگانی اسناد و مدارک هم در این صفحه ببینید.

در واقع شما باید به خوبی بدانید این سیستم به این مدارک نظم و ترتیب می دهد، به همین دلیل آنها را به شکل منظمی در بخش راکد قرار داده تا کارمندان در صورت نیاز آنها را به کار گیرند. اصول استفاده از این بخش به این نحو است که کارمندان هدف و انجام عملیات خود را مشخص می کنند و در صورتی که نیاز به مدارک راکد داشتند می توانند آن را از طریق سیستم دریافت کرده و مورد استفاده قرار دهند. این مدارک هر لحظه امکان دارد مورد استفاده قرار گیرد و افراد باید آنها را بررسی کنند.

برای مشاهده ی مطلب تعریف بایگانی به این صفحه بروید.

اگر نیاز به مشاوره در این زمینه دارید به این صفحه بروید.

برای مشاهده ی مقالات سایت راوند پوشان به این صفحه بروید.

نظرات: (۰) هيچ نظري هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.

چشم انداز

اینجانب زهرا راوند مدیرعامل تعاونی راوند پوشان با اهمیت به بانوان فعال و پرتلاش شهرستانم تصمیم دارم بانوان توانمند و دارای تحصیلات و موفقیت های مختلف را به اجتماع معرفی کنم تا بتوانم نقشی هر چند کوچک در اشتغال آن ها داشته باشم.

نقشه دفتر شرکت